Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a

4 tasuta* kanganäidist

Kuidas ruloosid puhastada? Absoluutne tõde!

24.03.2019

Kui googeldasid “kuidas ruloosid puhastada” või “ruloode puhastamine” ja leidsid selle postituse alles kolmandalt lehelt, siis oled ilmselgelt veidi segaduses. Mingil põhjusel ei leidnud me eesti keeles ühtegi usaldusväärset või tõsiselt võetavat manuaali, kuidas peaks kangast ruloosid puhastama. Erinevad tõlgitud artiklid keskenduvad mujal ilmas levinud puit, alumiinium ja plastik lahendustele. Isegi üks Eesti suurimaid ruloode tootjaid on ära tõlkinud küll vastava artikli, aga lisab ka ise, et kirjeldatud tehnikad ei sobi kangast ruloode puhastamiseks. Foorumites soovitatakse ilma pikema jututa rulood ära visata ja uued tellida.

Kas meil saaks midagi selle vastu olla, kui iga aasta uued rulood tellid? Jah saaks küll olla, sest oleme mõistlikud ja keskkonnateadlikud inimesed, nagu sinagi.

Ja Rulo on siis targem kui kõik teised ja teab kuidas ruloosid puhastada?

Nii ja naa. Eks ka meie teadmised on paljuski teoreetilised, aga oleme ennast teemaga kurssi viinud ja vastutame antud soovituste eest. Kirjeldatud nipid ja võtted kuidas ruloosid puhastada sobivad nii meie poolt toodetavatele tekstiil– ja kassettruloodele kui ka voldikkardinatele.

Absoluutne tõde kuidas ruloosid puhastada:

Vaja läheb:

  1. Harjastega otsikuga tolmuimeja
  2. Kaks mikrofiiber lappi (kui googeldad, siis maksavad 2-3 eurot)
  3. Sooja seebivett (nõudepesuvahend + soe vesi)

Talita järgnevalt:

  1. Tolmuimeja – See põranda otsik eemalda ära ja pane asemele üks neist väikestest harjastega otsikutest, millega üldjuhul midagi tarka peale ei oska hakata. Veendu, et see harjastega otsik ise oleks puhas. Kui ei ole, siis pese kõigepealt otsik ära. Tolmuimeja võimsus keera miinimumi. Saad nii kangalt suurema tolmu kätte.
  2. Mikrofiiber lapp – kui kangal on plekid, siis nende eemaldamiseks võta mikrofiiber lapp, kasta sooja seebivette (sellise lahjema segu valem on ca 1 liiter vett ja 1 supilusikas nõudepesuvahendit) ja TUPSUTA kangast. Kui kukud lapiga kangast hõõruma, siis riskid sellega, et kangas venib sellest kohast välja ja/või jääb hõõrutud koha toon ülejäänud kangast heledam. Aga sa ju said aru, et hõõruda ei tohi ja ei tee nii, eks!? Kui oled pleki maha saanud, siis võta kuiv lapp ja tupsuta märga kohta, et see kiiremini kuivaks.

2020. aasta suur innvotasioon – PLEKIEHMUTI !

Tegu on Rulo enda meeskonna loodud ruloode puhastusvahendiga, mis sobib nii tekstiil-, kassett-, kui ka voldikkardinate puhastamiseks. Loe tootest lähemalt siit!

Ilmselt ei ole vaja lisada, et tekstiilist ruloode või voldikute rohke veega pesemine või kasvõi märjaks tegemine õnne õuele ei too. Mis puudutab erinevaid imevahendeid ja kangemat kodukeemiat, siis nende kasutamiseks meil soovitusi ei ole, aga kuna see on väga keeruline ja mitmekülgne maailm, siis otseselt keelata ka saa. Kui teil on endal alternatiivseid ja  töötavaid tehnikaid, siis oleme tänulikud kui lisate need kommentaarina, selle postituse alla.

Teoorias on puhastamine tüütu ent jõukohane. Sellegipoolest tasuks enne mõelda, kui näiteks voldikutele veini pakkuda. Vähemalt mitte enne seda kui nad 18 aastased või nii.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.