Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a

4 tasuta* kanganäidist

Rulookardinad – 3 küsimust mida enne tellimist esitada

13.05.2019

Usun, et varem või hiljem seisame me kõik valiku ees, millised rulookardinad valida. Ja varem või hiljem saame aru, et nii kerge valik see polegi.

Rulookardinad võivad kiirelt silmade eest kirjuks võtta. Valik on suur nii materjalide, toonide kui süsteemide osas. Eesti kliimas on üheks populaarseks valikuks saanud ruloo. Üldiselt saab selle paigaldusega ise hakkama ja klassikalise heleda ruloo puhul ei pane otsusega ka eriti mööda. Siiski pole heledas toonis ruloo alati parim lahendus. Kui soovime, et aknakate pakuks kodule ka lisaväärtust, hubasust, omanäolisust, on palju paremaid ja õigemaid valikuid.

Siinkohal pakun välja kolm üldisemat reeglit/nõuannet, et ruloovalik kergemini läheks. Mõtle enne otsuse langetamist nendele küsimustele:

1. Mis on ruloo ülessanne ruumis?

Magamistoas võiks ruloo pakkuda pimendavat efekti, et uni poleks liigse valguse poolt häiritud. Elutoas on hea kasutada kergelt läbikumavaid, kuid samas piisavalt privaatsust pakkuvaid materjale. Kinnitades ruloo aknaraami külge, saad seda kombineerida ka külgkardinate ja päevakardinatega, ilma, et nad üksteist segama hakkaks. Rõdu ja terrassiustele sobivad hästi voldikkardinad. Sel juhul pole vaja kogu akent kinni katta, vaid saad nt ülemise poole valgusele avatuks jätta.

2. Milline on parim toon?

Kindlasti sobib hele värv enamikesse ruumidesse ja ei konkureeri teiste elementidega. Siiski tasub mõelda ka teiste- julgemate toonide peale, pakkudes kodus/kontoris hoopis põnevat sisekujunduslahendust. Heleda seinatooniga koos annab hubase ja sooja efekti seinast paar tooni tumedam ruloo, millel võib sees olla ka õrn muster. Sobitades mustri rulool ja näiteks diivanipatjadel, lood ruumist terviku. Rulood saad sobitada ka pehme mööbli, vaiba või kasvõi valgustitega.

3. Millist tüüpi ruloo on minule sobivaim?

Kassettruloo – saad paigutada aknaraamile, jättes sellega üldmulje puhta ja viisaka. Võimalik tellida täispimendavaid, soojust peegeldavaid, triibulisi. Palju erinevaid toone ja mustreid.

Tekstiilruloo – kõige klassikalisem rulootüüp. Ketiga reguleeritav. Palju kangavalikuid. Saab tellida ka pimendavaid ja triibulisi.

Voldikkardin – visuaalselt minimalistlik, kuid jätab ruumilise mulje. Turvaline valik lastega peredele – puuduvad rippuvad ketid, lahtised osad.

Nagu algul öeldud, valik on lai ja põnev. Kui sulle jäi tunne, et vajad siiski otsustamisel abi, saad pöörduda sisekujundaja poole konsultatsiooniks. Ruloo kui mistahes ruumikujunduse osa, on sama oluline valik nagu diivan, köögimööbel ja söögilaud. Õigeid valikuid tehes annab see kodule kui “i peale täpp” ja loob kõik ühtseks tervikuks.

Siret Ilja – sisekujundaja
www.sikasaka.ee
Tel: 52 38 120
e-mail: siret@sikasaka.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.