Kes neid siis rullib?
Viimasepeal tehnoloogia, mille töötasid välja Tartu noored ja taibukad tark- ja riistvara arendajad, kellel oli endal kontoris jama raskesti ligipääsetavate akendega.
Tänu enda lihtsusele ja töökindlusele on SOMA saatnud edu nii Euroopas kui USAs.
Oota, kuidas siis?
Kui oled seadme enda ruloo külge ühendanud, tõmbad SOMA telefoni äppi, järgid installatsiooni juhiseid ja voila!
Ketra kas enda suva järgi äppist üles-alla või seadista kellaaegadega taimer mis automaatselt neil aegadel ära rullib – üks mure jälle vähem.
SOMA esimese generatsiooni mootoriga ruloode omanik Helena enda soovil ja enda kogemusest:
Meie pere meespool tegutseb IT valdkonnas ja see peegeldub ka meie koduses elus. Mis iganes annab tehnoloogia abil paremaks ja lihtsamaks muuta, seda ka tehakse. Tehnoloogia sünnib teatavasti mugavusvajadustest ning sinna alla kuulub meie jaoks ka ruloode automatiseerimine. Just selle tõttu ootasime me elevusega võimalust sellised rulood paigaldada. Ma tahangi kirjutada, miks me tegelikult selliseid ruloosid vajasime või tahtsime.
Mulle meeldib, et saan seadistada kellaajaliselt ja isegi nädalapäevaliselt, millal ruloo üles tõuseb (ja kuhu maani) ning millal jälle alla. Esiteks parandab see meie ärkamist, sest teatavasti ärkab kõige paremini koos valgusega. Ärgates valgusega oled hommikul palju rohkem ärkvel kui pimedas toas tõustes ja tunned end paremini ka terve päeva vältel. Teiseks, kuna elame esimesel korrusel ja möödakäijatel on lihtne akendest sisse näha, siis seadistades rulood päikesetõusu ja -languse järgi, näeb akendest vähem sisse ja ei pea seda ka ise pidevalt valvama. Kolmandaks teeb see reisil käimise lihtsamaks. Kuna mul on palju taimi, mis ei ole aknalaul, tähendab, et reisil olles on kodused asjad võõraste pilkude eest ööseks peidus ja samal ajal taimedel kogu saadaolev valgus päeval kasutada.
Aga miks just SOMA seadmed? Meie jaoks on suur pluss, et need seadmed võimaldavad päikseseenergiaga laadimist. Nimelt on neil kaasas väikesed päikesepaneelid, mida on võimalik kinnitada aknaklaasile. Mida rohelisem energia seda parem loodusele ja selle läbi ka kõigile meile.
Seadmed ise on väikesed ja super mugavalt mobiiliäpist kontrollitavad. See kõik võimaldab muuta tervet kodu nutikamaks ja ühildada rulood nutika koduga. Ka paigaldamine ei ole midagi keerulist ega väga erinevatki tavalisest ruloo paigaldamisest, lihtsalt keti lisamisel võtad vajaliku mobiiliäpi lahti ja teed nii nagu sulle seal öeldakse.
Viimane ning vähemalt sama suur pluss on see, et need on Tartus toodetud – seega toetame Eesti asja.
Kuidas ma selle seadme osta saan? Ruloo komplekteerimise ajal saad SOMA seadme linnukesega (189 euro eest) tellimusele lisada – maru mugav, eks. Uue generatsiooni SOMA on kiirem ja nutikam, kuid maksab sama palju kui vanema generatsiooni seade!