info@rulo.ee | +372 56695563

Tarne 7-10 tööpäeva

mootoriga rulood ehk kaua otsitud armastus – Rulo x Soma

11.10.2018

Mootoriga rulood – saad aru eks, mootor rullib üles ja alla. Teeme selle ka kohe selgeks, et see ei ole debatt, kas ruloosid on või ei ole vaja “nupust” üles/alla lasta. Kui sa ei saa aru juhtmevabadest kõrvaklappidest, robotniidukist või nutikellast, siis säästa ennast edasi lugemisest. Ülejäänud lugege hoolega, sest tundub, et tehnoloogia ja ka inimesed on “tarkade kodude” jaoks valmis.

Sellest, et mootoriga rulood on teema, saime me aru kohe päris Rulo käivitamise alguses. Kui mõne kuu jooksul juba viies kord nende kohta küsiti, oli selge et tuleb end kurssi viia.

Kole, kallis, ebamugav, repeat

Googledamine on oskus ja kui ei oska, ei leia. Mootoriga rulood on internetis olemas, aga need milleni jõudsime olid kõik ühele või teisele poole kipakad. Kõige olulisem on muidugi see, et lahendus päriselt ka suudaks rulood üles ja alla rullida, aga nagu öeldakse, siis saatan peitub detailides.

 • Kust tuleb elekter? Elektriline tähendab, et kuidagi peab rulood rulliv mootor toite saama. Leidsime lahendusi, kus patareid on peidetud ruloo toru sisse (edu nende vahetamisel). Toitejuhe ülevalt ruloo juurest alla kontaktini on lihtsalt kohutav lahendus. Päikesepaneelidega lahendused paistsid funktsionaalsuselt okeid, aga nägid koledad välja.
 • Mitu pulti on mitu? Kujuta seda olukorda. Kodus on 5 rulood. Ostsid need ühe korraga ja need seadistati nii, et saad neid ühe puldiga juhtida. Leiad selle ilma displeita ja nelja nupuga puldi üles. Teed testi üles/alla liigutuse, et näha, milline ruloodest on parasjagu aktiveeritud. Liigud 3 rulood vasakule ja testid kas sai õige. Kuna oled seda harjutanud 15 000 korda, siis juba jagad ja saadki ruloo alla lasta. Lastele soovitad parem mitte näppida.
 • Kes seadistab? Kui ruloode üles panemine on jõukohane, siis mootoriga rulood tuleb omakorda seadistada, et need õigel kõrgusel seisma jääks. Seal on omad skeemid ja juhendid mis tuleb endale selgeks teha. Kas sa viitsid? Jap, sama.

Lähemal kui osanuks arvata

Sinna see teema soiku jäigi. Iga kord kui küsiti, vastasime, et ei ole veel ühtegi sellist lahendust leidnud, mida soovitaks või ise kasutaks. Vastasime nii ka Siimule, kes järjekordselt elektrilistele ruloodele päringu tegi. Siim aga oskab erinevalt meist internetti kasutada ja leidis üles SOMA tarkade ruloode seadme. Tegime diili – meie teeme talle super odavalt rulood ja Siim testib ja filmib seadet. Ja pane nüüd tähele – SOMA on välja arendatud ja seda toodetakse TARTUS!!! Lahendus meie probleemile oli terve selle aja olnud otse nina all. Kui Rulo teeb ruloode tellimise lihtsaks, siis SOMA teeb ruloode rullimise lihtsaks.

Armastus esimesest silmapilgust:

 • Ilus, läbimõeldud disain
 • Äppiga juhitav ja seadistav
 • Lihtne kasutada ja seadistada
 • Juhtmevaba
 • Ühildub targa-kodu süsteemidega
 • Üllatavalt okei hind
 • Kas juba ütlesin, et SOMA toodetakse Tartus?

mootoriga rulood

Kuna SOMA ise keskendub ainult ekspordile, siis praeguse seisuga on Rulo ainus koht mille kaudu seda oivalist lahendust tellida saab. Kusjuures meie ka seda niisama edasi ei müü vaid ikka koos ruloodega. Saad e-poes mugavalt tellimusele juurde lisada. Eks me esialgu vaatame kuidas see koostöö sujub ja väga pikkasid plaane ei tee, aga vähemalt Rulo meeskond on super elevil.


Comments

 1. Henri Kompus ütleb:

  Tere

  Sooviks magamistuppa mootoriga ruloo pakkumist:
  – Pimendav ruloo;
  – Mootoriga, programmeeritav (kas kõik teie valikud on kellaga?);
  – akudega, laetav
  – ava mõõt L=1,75m H=1,84m

  1. Rulo ütleb:

   Saadame mailile 🙂

 2. Jaanika Jõgi ütleb:

  Tere, mulle ka palun pakkumist magamistuppa mootoriga rullo.
  Laius 165 kõrgus 150. Pimendav.

 3. RULO.EE ütleb:

  Tere Jaanika, saada palun päring mailile info@rulo.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.