Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a*

4 tasuta* kanganäidist

Ruloode puhastamine – kõik mida pead sellest teadma

14.04.2023

Jah, tõsi, me oleme (kunagi ammu) sellest juba kirjutanud, aga kordamine on tarkuse ema ning kevad on käes. Seega nüüd on aeg uuesti ruloode puhastamine ja korrastamine üle vaadata. Rulo on kogunud kokku enda tarkused ja kogemused, kuidas aknakatteid kõige mõistlikum hooldada on. Siin on meie niinimetatud absoluutne tõde ja soovitused kuidas ruloosid puhastada.

Mida täpselt vaja läheb?

Eesmärk on toimida nii, et aknakatted saaksid puhtaks ning säilitaksid ka oma värske välimuse. See algab õigete puhastusvahendite valimisest. Põhimõtteliselt on vaja ainult kolme asja, mis on enamasti igas kodus juba olemas.

Vaja läheb:

  1. Tolmuimeja koos harjastega otsaga
  2. Kaks mikrofiiber lappi
  3. Sooja seebivett (nõudepesuvahend + soe vesi) või hoopis…

…kes ei ole kursis, siis meie e-poes on saadaval ka Rulo enda meeskonna loodud ruloode puhastusvahend, PLEKIEHMUTI, mis sobib nii tekstiil-, kassett-, kui ka voldikkardinate puhastamiseks. Ühest pudelist jagub nii endale kui ka naabrile pikaks ajaks ning peale kasutust on aknakate silmnähtavalt värskem. Ja kliendi enda sõnu tsiteerides „Nii lihtne, 1-2-3 ja puhas. Ei mingeid kummikindaid ja Fairy vahtu. Kiidan.“

Ruloode puhastamine –  kuidas peaks tegema?

Variante on muidugi palju, kuid meie anname oma vastutuse ja soovituse neist kahele. Esimene juhuks, kui aknakate on lihtsalt tolmune ja teine juhuks kui rulool on lisaks kergele mustusele ka plekid peal.

  1. Tolmuimeja koos harjastega. See põranda otsik eemalda ära ja pane asemele üks neist väikestest harjastega otsikutest, millega üldjuhul midagi tarka peale ei oska hakata. Veendu, et see harjastega otsik ise oleks puhas. Kui ei ole, siis pese kõigepealt otsik ära. Tolmuimeja võimsus keera miinimumi. Nii saad õrnalt suurema tolmu kätte.
  2. Mikrofiiber lapp ja puhastusvahend. Kui kangal on peal ka plekid, siis nende eemaldamiseks võta mikrofiiber lapp, kasta sooja seebivette (sellise lahjema segu valem on ca 1 liiter vett ja 1 supilusikas nõudepesuvahendit) ja TUPSUTA kangast. Kui kukud lapiga kangast hõõruma, siis riskid sellega, et kangas venib sellest kohast välja ja/või jääb hõõrutud koha toon ülejäänud kangast heledam. Tahame, et kangas jääks kui uus. Kui oled pleki maha saanud, siis võta kuiv lapp ja TUPSUTA märga kohta, et see kiiremini kuivaks.

Ruloode puhastamine on veidi tüütu ent täitsa jõukohane tegevus.  Selleks, et seda enda jaoks veel mugavamaks teha ja veega mässamine protsessist eemaldada, võib seebivee asemel kasutada Rulo plekiehmutit.

Viimaks tahame juhtida tähelepanu ka oma Rulo apteegile. Rulo apteek aitab teil ruloode või voldikkardinate eluiga läbi varuosade pikendada, et ei peaks iga väiksema asja pärast olemasolevaid ära viskama ja maailma prügi juurde tootma. Apteegis pakume kõike alates voldikkardinate liigutusvardast kuni väiksemate kruvideni.


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.