Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a*

4 tasuta* kanganäidist

Rulood kööki – mis ma sinna akna ette siis panen?

24.05.2020

Köök on kodu süda. Me veedame seal palju aega, olgu see kokates, süües või niisama juttu ajades. Seetõttu on oluline, et meid ümbritsev ruum oleks mugav, praktiline ja pealekauba ilus ka. Korraliku köögi planeerimine ja sobivate aknakatete leidmine võib olla keeruline protsess. Kuigi paljud inimesed unistavad köögis pikkadest õhulistest kardinatest, võiks enamasti eelistada ruloosid, mis kuumade köögiseadmete lähedal tuleohtlikke olukordi ei tekita. Aga millised rulood kööki valida?

Poolpimendavad rulood

Klassikaline lahendus on poolpimendavad rulood, mis ei muuda kööki kottpimedaks, aga samas ei lase ka pimestaval valgusel kokkamist katkestada. Kuigi tegu on lihtsa lahendusega, võib erinevate värvide või mustrite kasutamine köögile uhke aktsendi anda. Värviline ruloo loob suvisel ajal mõnusa atmosfääri, kui päike sealt läbi kumab. Muidugi on võimalik luua ka harmooniline tulemus, kasutades heledat ühevärvilist tooni. Väikeses köögis on kaval kasutada kassettruloosid, mis kinnitatakse aknaraamile ja ei röövi kitsastes oludes ruumi.

Poolpimendavad voldikkardinad

Kui sulle meeldivad modernsemad lahendused võid eelistada poolpimendavaid voldikkardinaid. Neid saab mõnusalt liigutada ülevalt alla, alt üles ja keskele kokku täpselt nii nagu hing ihaldab. Eriti kasulikud on voldikkardinad kõigile, kes esimesel korrusel oma toimetusi toimetavad ning ei soovi end akna juures tunda kui kala akvaariumis. Voldikud annavad köögile klanitud ja puhaste joontega mulje ning paigaldamisel ei võta erilist lisaruumi.

Rulo ei soovita  – pimendavad rulood köögis

Valguse reguleerimine on väga oluline ruumis, kus palju toimetatakse ja süüa tehakse. Köök on kodu süda ja selle paksu aknakatte taha peitmine tundub veidi kuritahtlik. Pimendavate aknakatete koht on pigem magamistoas või kontoriruumis, kus ka vähene valgus salakavalalt erinevaid ekraane oskab pimestada.

Triibutajad

Mis on ühist tavalistel ruloodel ja voldikkardinatel? Kui sa need alla kerid, kaob aknast paistev ilus vaade aknakatte taha ära. Selle probleemi lahendavad triibutajad. Ruloo triibud kohakuti pannes pääseb valgus tuppa ja saad välisilma uudistada, ilma et see sind vastu uudistaks. Triibud kõrvuti paigutades saad aga vaate ja päikesevalguse kardina taha peitu jätta. Erinevat tooni “sebrad” annavad igale köögile värskust ja iseloomu juurde.

 

Lõppude lõpuks tuleb meeles pidada, et aken on köögis kesksel kohal. Seega võiks valitud aknakate olla nii ilus kui ka praktiline.


Kodukontor - kas päike paistab silma?

Või lihtsalt ei näe, mis arvutiekraanil toimub? Kodukontor on tore, kuid kauaigatsetud suvepäikesega töötamine on tihti rist ja viletsus. Selle piina vastu aitab aga Rulo enda võluvits. 

Rulootrendid 2020 - millised rulood valida?

Või lihtsalt ei näe, mis arvutiekraanil toimub? Kodukontor on tore, kuid kauaigatsetud suvepäikesega töötamine on tihti rist ja viletsus. Selle piina vastu aitab aga Rulo enda võluvits. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.