Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a

4 tasuta* kanganäidist

Kodukontor – kas päike paistab silma?

29.06.2020

Või lihtsalt ei näe, mis arvutiekraanil toimub? Kodukontor on tore, kuid kauaigatsetud suvepäikesega töötamine on tihti rist ja viletsus. Selle piina vastu aitab aga Rulo enda võluvits. 

 

Töökontor vs kodukontor

Kui enamikus kontorites on aknakatete valik töötajatest lähtudes tehtud, siis kodukontori kujundajad piirduvad tihti hea tooli ja laua leidmisega. Nii võid end aga leida olukorrast, kus päike segab ekraani taga töötamist nii hullult, et mine või magamistuppa teki alla töökirju lugema. Eriti keeruline on olukord siis, kui kasutad läikivat ekraani, mis erinevalt matist kogu valguse tavaliselt just silmadesse peegeldab. 

 

Miks mitte voodis tööd teha?

Ometi on kodus töötades väga oluline teha tööd selleks ettenähtud kohas. Täpselt nagu ka magamistuba peaks olema vaid magamiseks. Niimoodi programmeerid oma keha vastavalt asukohale kas töö-, une- või mõnele muule režiimile lülituma. Näiteks iga õhtu teleka ees magama jäädes tajub su keha lõpuks diivanit voodina ja nõnda muutud seal istudes kiiresti uimaseks. Samas kodukontorist pidevalt minema hiilides võib hiljem töösse süvenemine seal raskeneda, sest keha ei ole harjunud selles kohas tööülesannetega tegelema. 

 

Kodukontori parim abimees – pimendav voldikkardin

Pimendavad voldikud on parim valik, sest saad need positsioneerida just täpselt nii, kuidas ise soovid. Kardinat saab liigutada nii ülevalt alla, alt üles ja kasvõi keskele kokku, et blokeerida valgusvihk, mis ekraanile särab või hoopiski teha terve toa pimedaks. Samuti ei väsi me kordamast, et tegu on suurepärase aknakattega esimesel korrusel elades, kuna saad naabritädi pilkude eest peituda ja samal ajal naturaalset valgust tuppa lubada.

 

Kodukontori teine parim abimees – pimendav kassettruloo

Pimendav kassettruloo on kinnitatud otse aknaraamile ja ruloo on tihedalt vastu klaasi. Seetõttu ei lase selline ruloo ette tõmmatuna kübetki valgust läbi. Samuti on see mugav aknal, mida plaanid tihti avada, sest tänu oma kinnitusele liigub ruloo koos raamiga. Selle aknakattega saad ka kõige päikselisemal päeval pilkases pimeduses istuda ja tegeleda kõiksugu tööasjadega, mida päevalguse ette tuua ei kannata. 

 

Kodukontorist külalistetuba

Samuti on pimendavad aknakatted mõttekas valida, kui su kodune kontoriruum ka külalistetoana kasutust leiab. Me vist kõik teame seda valu, kui võõras kohas magades niigi raske on uinuda ja siis ka päikesevalgus veel tülitab. Oma sõbrad ning sugulased pimedasse tuppa magama saates teenid kindlasti meeletult plusspunkte, eriti kui oled ostnud mõne ilusa Rulo voldiku või kasseti! 😀


Rulood kööki - mis ma sinna akna ette siis panen?

Elutuba on see koht kodus, kus elu toimub. Seal lõõgastutakse, vaadatakse telekat, tegeletakse hobidega ja võõrustatakse külalisi. Sellel toal on meie kodudes lausa esinduslik funktsioon, mistõttu peetakse selle praktilisust ja välimust elupaiga olulistemaks aspektideks.

Comments

 1. Elli Elva-Päll ütleb:

  Tihedal kodukontori perioodil oli minu töökohaks elutoa diivan, samal ajal kui ruumi teises otsas söögilaua taga oli klassiruum. Diivanile paistab päike meil kodus terve päeva, seega valgust sai reguleerida mõnusalt kahel eraldi akna osal Rulo poolpimendavate kasettruloode abil. Klassiruumi tegi privaatsemaks Rulo voldik, et keegi sisse ei saaks vaadata, kuid samas paistaks ülevalt tuppa ka valgust.

 2. Kerli ütleb:

  Kodukontori puhul hoiab pimendav ruloo natuke ka päikse soojust tagasi. Mis on suvel suureks boonuseks. 😉

 3. Kristel ütleb:

  Kodukontor-klass elutoas, päikese aitas varjutada Rulo voldik 🙂

 4. Inez Andresen ütleb:

  Kodukontori perioodil said rulo rulood ette tõmmatud, et naabrid ei näeks, et ma tegelt ei teinudki tööd 😆

 5. Maris ütleb:

  Minu kodukontoriks on elutoadiivan ja tv. Enne Rulost voldikkardinate tellimist oli mu privaatsus rikutud- esiteks see õhtune päike ei lasknud tv vaadata. Teiseks ja päris ausalt, ma ei saanud pesuväel ringi liikuda,sest no,siis oleks naabrinaine häiritud olnud…või naabrimees(mõte jääb samaks) 😀 Voldikute tellimine oli Parim investeering möödunud kuul!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.