Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a

4 tasuta* kanganäidist

Pimendavad rulood – puust ja punaseks!

19.08.2020

Pimendavad rulood on praegusel valgel ajal väga teemas. Panime kirja kõikide tähtsamate punktidega jutu, mida on vaja teada, kui teemaks on just nimelt pimendavad aknakatted.

Pimendavad rulood – mis need täpselt on?

Kui poolpimendavate aknakatete materjal filtreerib vaid teatud osa aknasse paistvast valgusest, siis pimendavad rulood blokeerivad kõik valguskiired, mis nende teele satuvad. Tänu sellele omadusele saad toa ka päevasel ajal pimedaks muuta. See on eriti kasulik magamistoas, kuid ka kontoris, külalistetoas, lastetoas või elutoas, kus päike ka läbi poolpimendava ruloo teleka vaatamist võib segada. Ühesõnaga tasub need paigutada ruumidesse, kuhu mingitel hetkedel valgusel absoluutselt asja ei ole.

 

Pimendavatel aknakatetel on mitmeid häid omadusi:

 

1. Ärkad siis, kui ise soovid!

Kui talvisel ajal on pimeda aja tõttu raske voodist välja saada, siis suvisel ajal kipub päike meid liiga vara äratama ja rikub nii une kvaliteeti. Pimendava aknakattega tagad endale aga magamiseks sobiva keskkonna. Sellest, kui palju valgus und mõjutab, oleme eelnevalt juttu teinud siin.

2. Tagad ka lapsele hea une!

Rüblikud on valguse suhtes veelgi tundlikumad kui täiskasvanud. Kui sa ei taha, et järelkasv juba kell viis hommikul pannukaid nõuaks, siis on targem ka lastetoa akendele midagi pimendavat valida.

3. Pimedus hoiab toa jahedana!

Kuna pimendav ruloo ei lase läbi päikesekiirgust, aitab see palavatel suvepäevadel vältida olukorda, kus valgus eluruumid hoopis saunaks muudab.

4. Ideaalne ekraani nähtavus ükskõik millisel kellajal!

Olgu tegu kodukino või -kontoriga – ilma täispimendava aknakatteta võib kinokogemus ja töö tegemine pahatahtlike päikesekiirte tõttu üsna näruseks muutuda. Kui sa ei soovi oma telerit või arvutiekraani päeva jooksul ühest toanurgast teise lohistada, võta pimendav ruloo.

 

Rulo pimendavate aknakatete valik

Kui oled otsustanud, et vajad oma elusse veidi pimedust, tuleb valida, millist tüüpi aknakatteid oma akendele soovid. Rulo e-poes on neid müügil kolmes erinevas versioonis. Pakume pimendavaid tekstiilruloosid, kassettruloosid ja voldikkardinaid.

Pimendavad tekstiilrulood – klassikaline tekstiilruloo on lihtsasti paigaldatav. Kuna see kinnitatakse aknaava kohale, saab ühe rulooga katta ka mitu akent. See-eest tuleb akende avamisel ruloo iga kord üles kerida. Pimendava tekstiilruloo valikul tuleb arvestada, et valgus võib siiski aknaava äärtest sisse kumada, sest see pole paigutatud vastu akent.

 

Pimendavad voldikkardinad – voldikkardin on mugav valik, kui sulle meeldib akent palju avada, sest see on kinnitatud aknaraamile. Lisaks saad selle valiku puhul kõige rohkem valgusega mängida, sest voldik liigub aknal nii ülevalt alla, kui alt üles. Samas aga võib ka voldikkardinate äärtest valgust kumada.

 

Pimendavad kassettrulood – täiesti pimeda toa tagab kindlasti kassettruloo, sest ruloo paigaldatakse aknaraamile koos küljeliistude ja ruloo alumise ääre tihendiga. Sedasi saavutad ideaalse pimeduse.

 

Mõõtude võtmine ja ruloode paigaldamine

Pimendavate ruloode ettevalmistus ja paigaldus ei erine mingil määral tavaliste ruloode omast. Kui usud, et ise mõõtmise ja paigaldusega hakkama ei saa või ei viitsi sellega tegeleda, on RULO+ mugavusteenus sinu jaoks. Teenuse raames mõõdame aknad, arvutame vajaminevate aknakatete suuruse ning paigaldame need ise. 🙂


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.