Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a

4 tasuta* kanganäidist

Lastetoa rulood, mis lastel silmad särama panevad!

24.07.2020

Lastetuba on üks väga eriline koht. Enamasti veedab sinu järelkasv seal väga palju aega ja sellepärast tuleks luua talle hubane olemine. Peale selle, et tuppa mahuks kogu vajalik mööbel ja mänguasjad, võiks toa sisekujundus lapse iseloomu kajastada. Kui lastetuba on rübliku nägu, on  ta ise seal ka rõõmus ja seda aitavad teha ägedad lastetoa rulood.

Samas ei tasu unustada, et lapse kasvades ta iseloom ja stiilieelistus muutub. Kui plaanid kunagise “Extreme Makeover: Home Edition” saate järgi näiteks oma traktoreid armastava poja toast traktorite paradiisi teha, siis mõne aasta pärast võib pojale tuba juba vastukarva olla. Veidi praktilisemalt planeeritud ruumile saad aga kergema vaevaga uue ilma anda. 

Lastetoa mööbli, mänguasjade ja lapse enda peal meil erilisi soovitusi jagada ei ole. Ometi oskame oma ekspertarvamuse öelda selle kohta, millised aknakatted võiksid oma jõnglase tuppa võtta.

 

Mustrilised rulood panevad silmad särama

Ja me ei räägi nendest silmatorkavatest või torkivatest lumekuninganna, automultika või mõnest muust bränditud aknakattest, mis arvatavasti väga pikka aega ühe noore inimese toas heakskiitu ei leia. Värve ja mustreid tasub hoolikalt läbi kaaluda, sest targemad inimesed räägivad, et värvidel on laste psühholoogiale väga suur mõju. Juba ka neutraalne värv võib toale vajaliku soojuse lisada ning seda saab tulevikus kergemini uue sisekujundusstiiliga siduda ilma uusi aknakatteid soetamata. 

Rulo e-poe valikus on kaheksa mustrilist kangasrulood, mille stiil toale ilma üle pingutamata põnevust lisavad. Neist on printsesside lemmikmustriks arvatavasti “Lõhnavas aias” lilleline kangas ja loomahuvilistele meeldib vast minimalistlikus stiilis loomakujutistega  “Hallikas loomaaed”. Kõiki mustrilisi ruloosi saab tellida nii kassett- kui ka tavalise tekstiilruloona. 

 

 

 

Pimendavad aknakatted aitavad öösel magada

Teine oluline asjaolu, millega pead lastetoa sisustamisel arvestama, on lapse une kvaliteet. Magada tuleb pimedas. Muidugi on keerulisem lapsega, kes pimedat kardab, kuid ka nende puhul tasub tuba võimalikult pimedaks muuta, sest valges magamist seostatakse paljude erinevate tervisemuredega. Kõige suuremaks und segavaks valgusallikaks võib pidada akent, kuhu päike või öö läbi põlev tänavavalgustus sisse sirab. Selle vastu aitavad võidelda pimendavad kassettrulood või voldikkardinad. Rulo pimendavate kassettide ja voldikkardinate laiast värvivalikust leiab nii roosasid, lillasid kollaseid, rohelisi, siniseid või muudes toonides kangaid, millega lastetoa aken ehtida. 

 

Kuidas siis lastetoa rulood valida?

Lastetuppa aknakatte valimisel kõige suuremaks küsimuseks, kas otsustada pigem välimuse või siiski praktilisuse kasuks. Kindlasti tasub arvesse võtta valgusreostust, kui öösel aknasse suurtes kogustes valgust ei huuga, siis äkki ei ole pimendavaks rulooks suurt vajadust. Lapselt endalt me nõu küsida ei soovita, nad on kindlasti väga kallutatud oma valiku tegemisel. 😀


Pimendavad rulood – puust ja punaseks!

Pimendavad rulood on praegusel valgel ajal väga teemas. Panime kirja kõikide tähtsamate punktidega jutu, mida on vaja teada, kui teemaks on just nimelt pimendavad aknakatted.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.