Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a

4 tasuta* kanganäidist

Elutuba – kuidas valida rulood tuppa, kus kõige rohkem aega veedad?

30.06.2020

Elutuba on see koht kodus, kus elu toimub. Seal lõõgastutakse, vaadatakse telekat, tegeletakse hobidega ja võõrustatakse külalisi. Sellel toal on meie kodudes lausa esinduslik funktsioon, mistõttu peetakse selle praktilisust ja välimust elupaiga olulistemaks aspektideks. Kirsi tordile lisavad kindlasti õigesti valitud rulood, mida soovitame valida vastavalt akende suurusele.

Suured maast laeni aknad 

Suuremate akende puhul on heaks valikuks poolpimendavad voldikkardinad, sest need blokeerivad nii-öelda üleliigse osa päikesevalgusest, kuid ei muuda tuba kottpimedaks. Lisaks saab voldikuid vastavalt vajadusele või soovile aknale paigutada nii, kuidas hing ihaldab – sedasi on valguse reguleerimiseks võrreldes tavaliste ruloodega palju rohkem võimalusi. 

Keskmised ja väiksemad aknad

Väiksema mõõduga akende puhul tasub kaaluda poolpimendavaid kassettruloosid. Kuna kassettruloo on kinnitatud otse aknaraamile ja ruloo on tihedalt vastu klaasi, ei lase see teiste ruloodega sarnaselt äärtest tuppa valgusvihke, mis mõnda inimest häirivad, eriti kui valgusvihk otse teleka ekraanile langeb. Kassettruloo on mugav lahendus, kui plaanid antud akent igapäevaselt avada, sest see liigub aknaga koos ning nii ei teki olukorda, kus pead valima lahtise akna ja pimestava valguse või alla tõmmatud ruloo ning lämmatava kuumuse vahel. 

Kui ma tahaks ikkagi pimendavaid ruloosid?

Meie elutuppa täiesti pimendavaid aknakatteid soovita, aga samas ei saa me sulle ka kätt ette panna. Arvesta, et sel juhul on terve akna katmise korral elutuba täiesti pime ja naturaalne valgus läbi kanga tuppa ei pääse. Samas, kui on ikkagi plaanis päevad läbi näiteks “kinoõhtuid” teha või tahad oma mängukonsooliga koos justkui koopas olla, siis on pimendavad kassettrulood parim valik. Sel juhul soovitame aga pimendava ruloo näiteks õhema kardinaga kombineerida, et sul oleks päeval rohkem valgustusvariante kui pimestav päikesevalgus või pilkane pimedus. 

Aga milline värv?

Ja mis värvi on armastus? Kui seda teaks, siis oleks kõik rulood seda värvi! Kuidas aga see õige värv valida? Kui toas on juba põhivärvid ja aksessuaarid paigas, on otsust üsna lihtne teha. Võta aluseks dominantne aktsent ja vali värvid selle järgi, et aktsenti veelgi rohkem rõhutada. Aknakatete toaga ühte sulandamiseks võta aga seinaga sama värvi ja tooni rulood või voldikud – nii jääb tulemus kerge ning õhuline. 

 

Rulo valikus on 14 erinevat värvi voldikkardina kangaid ja 15 erinevat värvi kassettruloo kangaid, et saaksid oma elutoa just enda soovile vastavalt dekoreerida.

 


Lastetoa rulood, mis lastel silmad särama panevad!

Lastetuba on üks väga eriline koht. Enamasti veedab sinu järelkasv seal väga palju aega ja sellepärast tuleks luua talle hubane olemine. Peale selle, et tuppa mahuks kogu vajalik mööbel ja mänguasjad, võiks toa sisekujundus lapse iseloomu kajastada.

Kodukontor - kas päike paistab silma?

Lastetuba on üks väga eriline koht. Enamasti veedab sinu järelkasv seal väga palju aega ja sellepärast tuleks luua talle hubane olemine. Peale selle, et tuppa mahuks kogu vajalik mööbel ja mänguasjad, võiks toa sisekujundus lapse iseloomu kajastada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.