Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a*

4 tasuta* kanganäidist

Ruloo Šmrulood – ehk milleks veel üks rulookardinate e-pood?

06.06.2017

Ruloo saad osta sisustuspoest, ruloo saad osta ehituspoest, ruloo leiad internetis. Lähed kohale ja valid välja. Kui oled kaasaegselt mugav, siis lööd märksõna internetti, klikid esimeselt lehelt mõne usaldusväärse välimusega pakkuja peale, valid rulood välja ja tellid ära – mis seal keerulist? Nii arvasin isegi. Kirjeldan enda kannatusi aknaruloode ostmisel ja seda kuidas rulo.ee idee alguse sai.

Ruloo füüsilisest poest: 4-8 nädalat ja 60-600 eurot?

Juba üürikorterisse sissekolimise päeval lubasin kodustele suure suuga, et vahetan magamistoa rulood nägusamate vastu. Vanadel olid mehhanismid katki ja detailid väsinud. Kanga värvitoon oli ka kohutav, aga sellega aja jooksul harjus. Pool aastat hiljem sattusin juhuslikult ruloode müügiga tegelevasse kauplusesse, kus tuli perele antud lubadus meelde. Parem hilja kui üldse mitte, eks.

Poes selgus, et ruloosid osta ei olegi niisama.

Esiteks, ma ei teadnud aknaava mõõte ega osanud ka spetsialistile öelda kuhu ma tahan ruloo paigaldada – kas aknale, aknapõskede vahele või seinale. Tema eeldas, et ma tean.

Teiseks, oli esinduses 5-10 kataloogi kangastega, kokku tuhandeid toone ja materjale. Meesterahvana ei ole ma võimeline selliseid valikuid tegema. Kui oleksin ja just selle õige nende tuhandete hulgast välja oleksin valinud, siis tulnuks mul esindaja sõnul ruloode järel oodata 4-8 nädalat olenevalt sellest kuna kangas lattu jõuab. Ega ei olegi mõeldav tuhandeid kangarulle igaks juhuks laos varus hoida.

Kolmandaks selgus, et kuna ma ei tea akna mõõte ja ei ole võimeline sobivat kangast välja valima, ei ole võimalik hinnata, kui palju võimalik tellimus maksma läheb. Hinnavahemik võib jääda kaupmehe sõnul olenevalt mõõtudest ja kangast 60-600 euro vahele.

Jäid need rulood ka seekord ostmata.

Ruloo internetist

Ole loll, aga ole kaval! Kui füüsilises poes kaubale ei saanud, siis mõtlesin rulood osta internetist. Teadsin, et siis saan kodustega läbi arutada + mõõdulindiga kohe vajalikud numbrid võtta. Lollikindel plaan! Üllatusin kui selgus, et avakatete valdkonna konkurents on küll tihe ja kõigil vägevad koduleheküljed, aga rulood osta on tükk tegemist.

Esimene probleem internetist tellimisel on seotud kangaste vahel navigeerimisega. Kuna kombeks on pakkuda võimalikult suurt valikut, siis ei ole võimalik neid kõiki korralikult üles pildistada ja presenteerida. Väikesed, 3×3 cm ruudud ei anna värvitoonist ja kangast “pilti ette”. Lisaks ei teki ettekujutust milline kangas koos lisadetailidega välja võiks näha.

Teine probleem internetist tellimisel seisneb e-poe funktsioonide puudumises. Suuremal osal konkurentidest tuleb pärast valikut saata hinnapäring ja seejärel oodata mailile pakkumist. Kuna hind on valiku tegemise valemis olulisel kohal, siis tahan komplekteerimise ajal näha, kui palju soovitud mõõtudega ruloo maksab.

Kolmas avastus oli, et suurem osa konkurentidest pakub tarne ajaks kuni kaks nädalat. See kindlasti sõltub asjaoludest ja inimesest, aga kui midagi internetist ostan, siis tahan, et kaup minuni võimalikult kiiresti jõuaks. Tõenäoliselt on asi selles, et olen mugavusega harjunud ja eeldan kiiret lahendust (ostan viimasel hetkel, selle asemel et aegsasti planeerida).

Kas lihtsamini ei saa?

Rahvasuu ütleb, et kus viga näed laita (seal võtame kaika) seal tule ja aita. Rulo.ee idee on algusest saadik olnud luua e-pood, mis muudaks ruloode ostmise lihtsaks ja kiireks. Lihtsuse all peame silmas nii valimise, kui ka komplekteerimise lihtsust. Kiire tarne tagamisel on esimeseks eelduseks rulood ise toota ning teiseks eelduseks kõigi pakutavate kangaste ja mehhanismide laos hoidmine. Tootmine asub Põlvamaal Savernas, värskelt renoveeritud tootmisruumides. Lisaks ruloodele toodetakse samas majas looduslike puidukaitsevahendieid (link), tünnisaunasid, kümblustünne ja kämpinguid (link) ning kanepiõlitooteid.

Meie ärimudeli sisuks on kolm hüpoteesi:

  1. Korraga silme ees olev valik kangaid teeb otsuse langetamise lihtsamaks;
  2. Hind ja komplekteeritud ruloo peab terve protsessi jooksul näha olema;
  3. Kui tellin, siis tahan rulood asap kätte saada.

Lisaks oleme arvestanud, et kuigi mugavust ja lihtsust osatakse meie sihtgrupi hulgas hinnata, siis see ei tähenda, et selle eest ollakse valmis rohkem maksma. Oleme enda hinnad sättinud valdkondlikest liidritest madalamaks, kusagile keskele.

Kas nüüd on maailma parim ruloode e-pood valmis?

Võibolla enda peas ja ideede tasandil, aga rulo.ee MVP ehk esmane töötav versioon ei ole kaugeltki täiuslik. Kui näeme, et ärimudelis kirjeldatud hüpoteesid peavad paika ja inimestele meie pingutused korda lähevad, siis lisame tootegruppe, kangaid, funktsionaalsust ja kõike muud, eesmärgiga teha ostukogemus veel kiiremaks, mugavamaks ja meeldivamaks.

Tänan tähelepanu eest,

Priit Patrael / EZ Rulo OÜ kaas-peremees / info@rulo.ee / +372 56960171


rulood e-poest: 6 küsimust ja vastust enne kui tellid

Rulood e-poest tellida on soodne, mugav ja kiire lahendus, kuid nagu ikka, kaasneb suurema vabadusega ka suurem vastutus. Kui ostad enda esimesi ruloosid või esimesi erimõõtmelisi ruloosid, siis järgnevalt on välja toodud kuus küsimust, mida peaksid endalt enne tellimuse tegemist küsima.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.