Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a

4 tasuta* kanganäidist

Roomakardinad – alternatiivne lahendus ruloodele

01.06.2022

Nimi, roomakardin, tuleneb tegelikult asukohast, kus sellist sorti kardinat ammu kasutati – soe kliima Vahemere ääres. Tegelikult oli selleks alguses lihtsalt üks riidetükk aknaava ees, et kuum õhk ja hobuvankrite tekitatud tänavatolm tuppa ei tuleks. Praegu enam roomakardinad seda funktsiooni ei täida. Kuidas need töötavad ja mis eesmärk neil interjööris täna on, leiad juba edasi lugedes.

Mida kujutavad endast roomakardinad?

Nagu eelnevalt sai mainitud, on roomakardinaid asendanud algusaegadel riidetükid. See omadus on siiani alles, kuna need on valmistatud tekstiilmaterjalist ehk kangast. Lisaks on roomakardinad tõstemehhanismi abil tõstetavad ja langetatavad. Nii saab valida omale sobiva kõrguse sarnaselt ruloodele. Mis nende kardinate puhul on eriline, on ülestõstmisel tekkivad voldikesed, mis lisavad ruumi hubasust ja tekstuuri. Täna on roomakardinate eesmärk olla pigem sisekujundus element, millel on rulooga sarnased funktsioonid. Samuti on paksu kangaga roomakardinad suurepärased pimendavad aknakatted ning õhem kangas aitab tagada privaatsuse, kuid laseb päevavalguse ikkagi tuppa.

Kuidas need töötavad?

Roomakardinad on tuntud just nende esteetiliste voltide poolest. Voltide laius ja asetsemine võib olla erinev – see sõltub kardina üldisest pikkusest, kasutatavast materjalist, tõstepaelade vahekaugusest ja samuti kardina mudeli eripärast. Sedamoodi kardinad liiguvad üles ja alla spetsiaalsel nööridest või varrastest süsteemil. Vastavalt sellele võib õhema kangaga roomakardin olla vabalt langevate ja pehmete voltidega ning paksema kangaga kardin konkreetsemate ja tugevamate voltidega. Tekstiilimaterjalideks oleme valinud kangad, mis ei kortsuks kergelt ja ei veniks. Lisaks on neid võimalik paigaldada põhimõtteliselt igat moodi – aknaava kohale seinale, aknaava sisse, aknaraamile ning isegi lakke.

Roomakardinad – kuidas kasutada?

Kui valikut on keeruline teha, võime anda paar omapoolset mõtet, mil viisil roomakardinaid saab kasutada. Selline kardinastiil sobib oma olemuselt tegelikult igasse ruumi ja keskkonda. Roomakardinad täidavad ruloodega võrreldes lisaks aknaava katmisele ka dekoratiivset rolli interjööris. Ideaalne on roomakardinat kasutada juhul, kui tavalisi riputatavaid kardinaid ei saa üles panna, aga soov on ikkagi kasutada kangast. Samuti on roomakardin suurepärane aknakate, mida kombineerida ka koos tavaliste langevate kardinatega – mulje jääb luksuslik, eriti kui kangad on sarnased.

Kui sul tekkis huvi roomakardinate vastu või soovid need endale koju paigaldada – soovitame soojalt meiega ühendust võtta. Rulo valikus on poolpimendavad ja täitsa pimendavad roomakardinad ning mitu-mitu erinevat värvi kangast ka. Kirjuta meile siin!


Ruloode varuosad – millised haigused ruloosid kimbutavad?

Selge on see, et samamoodi nagu me vananeme, jäävad ka rulood vanemaks ning vajavad ühel eluhetkel turgutamist. Tervis sõltub ikkagi keskkonnast ja valikutest, mis elu jooksul tehtud – koguaeg üles-alla käimine tekitab probleeme ja läbipõlemist.

Rulooleidja aitab leida sobiva aknakatte

Selge on see, et samamoodi nagu me vananeme, jäävad ka rulood vanemaks ning vajavad ühel eluhetkel turgutamist. Tervis sõltub ikkagi keskkonnast ja valikutest, mis elu jooksul tehtud – koguaeg üles-alla käimine tekitab probleeme ja läbipõlemist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.