Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a*

4 tasuta* kanganäidist

Kardinad, mis on enamat kui lihtsalt kangas

03.10.2023

Sisekujundusmaailmas on kardinad rohkem kui lihtsalt akna ees rippuv funktsionaalne kangas. Kardinate ülesandeks on muuta kodune olustik mõnusaks ja hubaseks, aidates samal ajal reguleerida nii valgust, pilke kui ka soojuskadu. Meie nimetame oma pakutavaid kardinaid „funktsionaalseteks aknakateteks“, sest kuigi värvivalik ei ole väga suur, teevad need oma töö ära. Blogis räägime lähemalt, miks kardinad on aknakatetena hea valik.

Kardinad suurendavad turvatunnet

Kardinate kõige ilmsem eelis on see, et need pakuvad privaatsust. Need kaitsevad ruume võõraste pilkude eest, mis suurendab kodu üldist turva- ja mugavustunnet. Näiteks aitavad kerged lendlevad kangad päeval lasta sisse piisavalt päikesevalgust, samal ajal varjates ära selle, mis toas toimub ja samuti kõik esemed. Nii on mõnusam kodus toimetada.

Valguse reguleerimine

Need kangad tagavad ruumides ülimalt hea kontrolli loomuliku valguse üle. Ruumi sisenevat valguse hulka saab reguleerida nii õrnast ja harjutatud kuni täieliku ja ereda valguseni. See aitab luua erinevaid meeleolusid. Näiteks hommikuti lased sisse rohkem valgust, et keha saaks korralikult ärgata ning pärastlõunal varjad päikest, et toas ei muutuks liialt palavaks. Lisaks kaitseb selline valgusega mängimine taimi, mööblit ja erinevaid kunstiteoseid, mis võivad karmi valguse tõttu kahjustuda või tuhmuda.

Kombineerides erinevaid aknakatteid, näiteks õhulised ja paksud kardinad või paksud kardinad ja rulood, saad valgust veelgi enam reguleerida. Paksud kardinad kombineeritud koos pimendavate ruloodega aitavad varajastel hommikutundidel tube hoida kottpimedana, mis teeb une pikemaks ja magusamaks.

Kardinad aitavad reguleerida soojushulka

Kardinad tõepoolest aitavad muuta kodu energiatõhusamaks. Külmematel kuudel toimivad kardinad täiendava isolatsioonikihina, hoides sooja majas sees. Suvel jällegi, nagu juba sai mainitud, varjavad need päikesesoojuse, aidates hoida siseruumides jahedamat temperatuuri. Selle tulemuseks on energiasääst ja mugavam elukeskkond.

Väikese lisaboonusena võivad piisavalt paksud kangad toimida ka müraisolatsioonina, sest kangas neelab heli. Selle tulemusel on kodus vaiksem ja rahulikum.

Rulo kardinad – funktsionaalsed aknakatted

Meie standardmõõdus tekstiilkardinad on mõeldud neile, kelle maitse ei ole liiga valiv ja ootus materjali kvaliteedile ülemäära suur. Ise nimetame neid just “funktsionaalseteks aknakateteks”, mis tähendab et tellija esmane huvi on aken ära katta ja ruumi päikesevalguse või võõraste pilkude eest kaitsta. Kui omad spetsiifilisemat maitset tekstiilkardina materjali, värvi vms osas, siis meie tekstiilkardinate valik jääb sulle kitsaks ja peaksid külastama salongi, maksma kuu palga ja ootama kaks.

Kardinad_Rulo

Kui tekkis tunne, et Sul on kodust kardinad puudu, siis tutvu meie kardinavalikuga siin. Kui soovid lisaks tekstiilkardinale ka siini või kardinapuud, millega see lakke/seinale riputada, siis erimõõdus siinid leiad siit ja standardmõõdus kardinapuud siit. Rulo sooduspakkumiste, uute toodete ja muude uudistega kursis olemiseks jälgi meid Facebookis ja Instagramis!


Kardinapuu, mis pikalt püsib truu

Kardinad aitavad muuta meie kodud hubaseks. Kardinapuu on üks levinumaid variante, kuidas ilusaid kangaid üles riputada. Kindlasti on valik riputamise vallas täienenud ning täna võib sobiliku variandi leidmine sõltuda nii tellija maitsest, ruumide interjöörist, maksumusest, kanga tüübist kui ka kaalust ja funktsioonist. Kuigi igal materjalil on oma eelised, on puidust kardinapuu midagi tõeliselt erilist.

Siinid + kardinad = hubane ja kaunis kodu

Kardinad aitavad muuta meie kodud hubaseks. Kardinapuu on üks levinumaid variante, kuidas ilusaid kangaid üles riputada. Kindlasti on valik riputamise vallas täienenud ning täna võib sobiliku variandi leidmine sõltuda nii tellija maitsest, ruumide interjöörist, maksumusest, kanga tüübist kui ka kaalust ja funktsioonist. Kuigi igal materjalil on oma eelised, on puidust kardinapuu midagi tõeliselt erilist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.