Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a

4 tasuta* kanganäidist

Pimendavad voldikkardinad või poolpimendavad?

02.02.2022

Mis on pimendavad voldikkardinad ja poolpimendavad voldikkardinad ning mis vahe neil õigupoolest on? Tihtipeale tekib segadus nende kahe toote vahel.  Teeme otsustamise lihtsamaks ja räägime kõigest lähemalt!

Mida kujutavad endast pimendavad voldikkardinad?

Pimendavad voldikkardinad on valmistatud valgust mitte läbilaskvast kangast, mille eesmärk on ruumist täielikult blokeerida igasugune sisse kumav valgus. Tavaliselt võib neid näha hotellitubades või lasteaedades. Uuringud on näidanud, et valgus mõjutab oluliselt une kvaliteeti. Näiteks USA uneuurijate sõnul võib magamistuppa sissetulev valgustuskiir lausa masendust ja depressiooni tekitada.

Millisesse ruumi oleks mõistlik pimendavad voldikkardinad paigaldada?

Pimendavad voldikud sobivad suurepäraselt magamistuppa, lastetuppa ja miks mitte ka elutuppa. Kohe räägime lähemalt:

  1. Kui sul on beebi või väikelaps, aitavad pimendavad voldikud luua ideaalse magamiskeskkonna, olgu selleks siis päevane uinakuaeg või öine uneaeg.
  1. Kui sul on elutoas kodukino, siis voltadega on võimalik filme vaadata olenemata kellaajast. Need varjavad igasuguse päikesevalguse, mis häirib televiisori nägemist.
  1. Kui oled fotograaf, on võimalik voltade abil muuta mis tahes oma kodu ruum pimedaks.
  1. Kui töötad öövahetuses (nt arst, politseinik, tuletõrjuja) on voltad suurepärane lahendus luua puhkamiseks vajaminev pime ruum päevasel ajal.

Mis vahe on pimendavatel ja poolpimendavatel voldikkardinatel?

Pimendavaid ja poolpimendavaid voldikkardinad aetakse sageli segamini, kuna need on suhteliselt samad, aga tegelikult on nende vahel siiski kindel erinevus. Need on sarnased selle poolest, et mõlemad takistavad valguse sisenemist tuppa. Erinevuse poole pealt, pimendavad voltad on kindlalt mõeldud igasuguse valguse blokeerimiseks ja poolpimendavad voltad on mõeldud ruumi siseneva valguse vähendamiseks, muutes selle tumedamaks mitte kottmustaks.

Millisesse ruumi oleks mõistlik poolpimendavad voldikuid paigaldada?

Poolpimendavad voltad sobivad ideaalselt näiteks kontorisse ja kooli, vähendades arvuti -või nutitahvli ekraani peegeldust. Olenevalt maitsest, sobivad need põhimõtteliselt maja igasse ruumi, muutes selle vajadusel pimedamaks, hoides eemale võõrad pilgud, mille läbi suurendad iseenda privaatsust ja kodu turvalisust.

Rulo müüb kärgkangast voltasid, mitte tavalisi

Kärgkangast voltade eelis on see, et sul on igasuguse valguse leviku üle täielik kontroll. Seda tüüpi voltadel on võime varjata kogu päikesevalgust, mis muudab need ideaalseks paigutada nii lastetuppa, magamistuppa kui ka ruumi, mis on mõeldud neile, kes peavad päeval magama. Kärgstruktuuri voltade teine parim omadus on see, et neil on jube hea oskus takistada välist müra, mis liigub läbi akende siseruumi ning lisaks nende pikad avatud kanalid hoiavad kinni aknast sisenevat õhku, isoleerides ruumi nii kuumade suveõhtute kui ka praeguste külmade talvetuulte eest.


Tekstiilrulood - miks neid eelistada oma akende ees?

Tekstiilrulood on koduomanike seas populaarne valik. Magamistuba, elutuba, köök, esik, lastetuba, vannituba – tekstiilruloode abil on võimalik ühtlustada või elavdada iga ruumi iseloomu ja stiili. Lisaks on neid lihtne avada ja sulgeda (kerida üles ja alla) ning need on saadaval ka mootoriga. Räägime lähemalt, miks inimesed neid oma kodude akende ees eelistavad.

10 VALIKUST LAHKUVAT KANGAST ERITI SOODSALT!

Tekstiilrulood on koduomanike seas populaarne valik. Magamistuba, elutuba, köök, esik, lastetuba, vannituba – tekstiilruloode abil on võimalik ühtlustada või elavdada iga ruumi iseloomu ja stiili. Lisaks on neid lihtne avada ja sulgeda (kerida üles ja alla) ning need on saadaval ka mootoriga. Räägime lähemalt, miks inimesed neid oma kodude akende ees eelistavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.