Lihtne tellida

Täpselt akna mõõtude järgi

Kiire tarne 7-10 tööpäeva

Garantii 5a

4 tasuta* kanganäidist

Pimendav kangas – kas see tagab ruumis 100% pimeduse?

06.07.2023

Õdusa ja rahuliku keskkonna loomiseks on pimendavad aknakatted sageli parim valik. Võimalik, et paljud on mõelnud, kas pimendav kangas teeb ruumi tõesti täiesti kottpimedaks. Selles blogis uurime pimendavate aknakatete tõhusust ja arutame, kuidas mitme katte kombineerimine võib aidata saavutada soovitud pimedust.

Pimendav kangas ja aknakate

Pimendavad aknakatted, nagu näiteks rulood, on loodud peegeldama tagasi kogu sissetulevat valgust. Need tagavad valguse minimaalse pääsemise ruumi. Pimendavad rulood koosnevad spetsiaalselt töödeldud kangast, mis blokeerib valguse läbipääsu. Siiski on oluline meeles pidada, et isegi pimendava kanga korral võib aknakatte ja aknaraami äärte või vahede ümber esineda kerget kuma või valguse ilmnemist.

Olulist rolli mängib ka paigaldus

Pimendavate aknakatete puhul on Rulo proovinud tagada maksimaalse pimendava efekti, kuid pelgalt ühe aknakattega siiski seina ei ehita ja ega pole ka mõistlik. Mida õhutihendamalt aknaava kinni katta, seda suurem on ka oht termopurunemisele või siis talvisel ajal kondentsi tekkimisele. Seega on pimendav kangas oluline paigaldada aknale vastavalt juhistele. Kui on soov saada ruum võimalikult pimendaks, soovitame meie kombineerida mitut erinevat aknakatet.

Mitme aknakatte kombineerimine

Neile, kellele läheb peale täiesti kottpime ruum, võib mitme aknakatte kombineerimine olla tõhus lahendus. Üks populaarne lähenemisviis on paigaldada klaasiavade ette raamile kinnitatavad täispimendavad voldikkardinad või kassettrulood ja nende ette omakorda täispimendavad tekstiilkardinad, mis on seina poole painutatud ja lakke kinnitatud kumerate siinide küljes. Sel moel on võimalik ruumis saavutada kottpime tulemus.

Rulo pimendavad kangad on kõik 100% valgustpeegeldavad ehk valgus nendest läbi ei pääse. Siiski võib 100% pimeduse saavutamiseks olla vaja lisameetmeid. Oluline on mõista, et väike valgusleke võib siiski juhtuda, eriti akna servade või tühimike ümber. Suurema pimendava efekti saavutamiseks on soovitatav paigaldada oma rulood nõuetekohaselt ja kombineerida mitut erinevat aknakatet.

Telli pimendavad rulood siin. Rulo sooduspakkumiste, uute toodete ja muude uudistega kursis olemiseks jälgi meid Facebookis ja Instagramis!


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.